Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

M. Nowak: „Wiem, co muszę poprawić” (wywiad)

W minionym sezonie Marcin Nowak zadebiutował w roli seniora. Wychowanek Unii Leszno dobrze poradził sobie z nowymi wyzwaniami, o czym świadczy fakt, że zajął czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej. Dobre wyniki zaowocowały przedłużeniem kontraktu ze Startem Gniezno na kolejne dwa sezony. Obecnie Nowak pieczołowicie ćwiczy, by solidnie punktować na zapleczu PGE Ekstraligi. 

Mateusz Domański, SportoweGniezno.pl: Trwa przerwa zimowa, ale to nie oznacza, że możecie sobie pozwolić na próżnowanie. Jak przebiegają twoje przygotowania fizyczne?

Marcin Nowak, zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno: Cały czas ostro działamy. Jeżeli chodzi o treningi fizyczne, to przygotowuję się podobnie jak rok temu. Ćwiczę pod okiem Marcina Giernasa, w CrossFit Leszno. Biorę udział w specjalistycznych treningach, stricte pod żużel. Rok temu zdało to egzamin, więc teraz powinno być podobnie. Trenuję pięć razy w tygodniu. Myślę, że to wystarczy.

A kwestie sprzętowe?

– Już zakupiłem części na przyszłoroczny sezon. Ponadto odebrałem od pana Ryszarda Kowalskiego nowy silnik. Po Nowym Roku zacznę to składać.

Nakłady finansowe dużo większe, niż przed minionym sezonem?

– Są większe. Tym bardziej, że na nowy sezon chciałbym złożyć trzy kompletne motocykle, bo doszła liga zagraniczna. Tego sprzętu będę musiał mieć troszeczkę więcej. Na pewno wszystko będzie okej.

Możemy zdradzić, ile pieniędzy potrzebujesz, by na dobrym poziomie przygotować się do kolejnego sezonu?

– Jak to się mówi, prawdziwi dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Musiałem zainwestować również te środki, które miałem odłożone. Wierzę jednak, że to mi się zwróci.

Możesz liczyć na wsparcie ze strony sponsorów?

– Tak, oczywiście! Doszły też firmy z Gniezna, za co bardzo im dziękuję. Do tej pory miałem jedynie sponsorów z Leszna. Oczywiście o nich też nie zapominam. Oni są ze mną i będą mnie wspierać w przyszłym roku. Wszystkim tym, którzy mi pomagają, bardzo dziękuję.

Wydaje się, że w przyszłym roku będzie na tobie ciążyć większa presja, niż w trakcie minionych rozgrywek. Narzuciłeś sobie wysoki poziom, wobec czego należy się spodziewać sporych oczekiwań ze strony kibiców.

– Na pewno tak, jednak staram się na tym nie skupiać. Nie chcę tracić na to energii. Wolę ją spożytkować na treningi i dobre przygotowanie do sezonu. Przed minionymi rozgrywkami też miałem dużo obaw, bo był to mój pierwszy sezon w roli seniora. Ostatecznie wyszło fajnie i myślę, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Jak uważasz, nad czym musisz w szczególności popracować?

– W tym roku miałem kilka wpadek. Dwa lub trzy mecze nie poszły po mojej myśli. Wiem, co muszę poprawić i już nad tym pracuję.

FOT. TOMASZ KORDYS

14 grudnia 2017 | 08:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *