Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Nie będzie drugiej drużyny Startu w sezonie 2019

Jednym z planów, jaki zrodził się w głowach działaczy GTM Startu Gniezno kilka tygodniu temu, była koncepcja zgłoszenia do rozgrywek II ligi drugiego zespołu, który miał być przede wszystkim miejscem do rozwoju dla młodych żużlowców. Pomysł miał zostać wcielony w życie od najbliższego sezonu. Ostatecznie jednak nie zostanie zrealizowany już teraz, a złożyło się na to kilka czynników.

Najważniejszy z nich to pożegnanie z klubem dwójki czołowych młodzieżowców z tego roku – zarówno Norbert Krakowiak jak i Maksymilian Bogdanowicz w sezonie 2019 ścigać będą się poza Gnieznem. “Gdyby udało się zatrzymać tę dwójkę zawodników, wówczas pomysł byłby priorytetowy dla ich dalszego rozwoju, a także możliwości większej ilości startów również dla tych młodszych, mniej doświadczonych juniorów” – przyznaje Rafael Wojciechowski, menadżer drużyny Car Gwarant Startu Gniezno. Na tę chwilę, po odejściu wymienionej dwójki zawodników, młodzieżową kadrę klubu z Grodu Lecha tworzą Damian Stalkowski, Szymon Szwacher i Michał Lewandowski. W okienku transferowym działacze chcą uzupełnić formację juniorską tak, aby gnieźnieńska para ponownie była jedną z lepszych w I lidze.

Odsunięcie w czasie zgłoszenia drugiego zespołu do ligi wiąże się także z kwestiami organizacyjno-finansowymi.“Drugi zespół to także i niezbędne na ten cel finanse. Nie sądziliśmy, że w sezonie 2019 koszty utrzymania pierwszej drużyny tak znacząco wzrosną. Prowadzenie drugiej drużyny wymaga ponadto zaangażowania większej ilości osób, a obecnie poszukujemy kompetentnych ludzi do pracy w stowarzyszeniu.” – dodaje R.Wojciechowski.

Działacze GTM Start pomysłu związanego z drużyną rezerw nie przekreślają jednak definitywnie. Póki co, projekt ten zostaje odłożony w czasie. “Wrócimy do niego, gdy będziemy do tego lepiej przygotowani. Uważam, że jest to ważne jeśli chcemy w przyszłości zbudować solidne fundamenty rozwoju dyscypliny w Gnieźnie i realizować marzenia związane z walką o najwyższe cele.” – kończy menadżer trzeciej drużyny Nice 1 Ligi Żużlowej w sezonie 2018.

GTM Start Gniezno

24 października 2018 | 20:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *