Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Nowe nazwiska niebawem. Przyszłość rezerw Startu podobnie.

Za niecałe trzy tygodnie rusza żużlowa giełda transferowa, a niektóre decyzje działaczy Startu poznamy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Jak dziś ustaliliśmy, w klubie trwają intensywne rozmowy, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, także nowe nazwiska poznamy bardzo szybko.

Przed nami szalenie ciekawy okres, w którym poznamy odpowiedzi na dwie interesujące kwestie. Pierwsza, to nowe twarze w Starcie, druga – przyszłość rezerw gnieźnieńskiego klubu, o którym piszemy od kilku tygodni. Od razu wyjaśnijmy. Nie chcemy i nie będziemy wzniecać sensacji, ani publikować niesprawdzonych informacji, których aktualnie krąży mnóstwo. Z prostej przyczyny. Pod żadnym nowym kontraktem jak usłyszeliśmy nie ma jeszcze podpisu, bo go być nie może przed 1 listopada. A do tego czasu wydarzyć się może bardzo wiele.

Działacze rozmawiają w tej chwili z wieloma zawodnikami, jednak sytuacja jak nam przekazano jest „szalenie dynamiczna”, bo oczekiwania zawodników zmieniają się niemal w tempie warunków atmosferycznych. Powód jest oczywisty. Ci najlepsi mogą przebierać w ofertach, co wykorzystują w rozmowach z klubowymi decydentami. W Gnieźnie znów przyjęto jednak sztywną dyscyplinę kontraktową i mimo, że oferty składane przez nasz klub są znacznie wyższe od tych ubiegłorocznych, to nikt nie ma zamiaru oderwać się od ziemi. Ci na których Startowi zależy usłyszeli już na co mogą w Gnieźnie liczyć i albo wezmą pewne pieniądze – albo skuszą się na oferty innych ośrodków.

Wiele dowiemy się już po 24 października, gdy zakończy się dwudniowe spotkanie prezesów klubów pierwszo- i drugoligowych. W Krakowie będą dyskutować głównie o sprawach organizacyjnych i regulaminowych, a jednym z tematów będzie oczywiście sprawa startu w nowym sezonie rezerw gnieźnieńskiej drużyny. Klub, jak i Ratusz cały  czas intensywnie dyskutują o finansowym aspekcie całej operacji, czerwono-czarni chcą jednak dowiedzieć się, jak widzi to centrala.

Wiele zatem wskazuje, że odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania poznamy w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Klub jak się dowiedzieliśmy, nie będzie zwlekał z podaniem nowych nazwisk zawodników, ani tym bardziej przyszłości Startu II. Do tego czasu trzymajmy kciuki, za pozytywne sygnały z W25!

11 października 2018 | 16:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *