Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Nowe nazwiska niebawem. Przyszłość rezerw Startu podobnie.

Za niecałe trzy tygodnie rusza żużlowa giełda transferowa, a niektóre decyzje działaczy Startu poznamy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Jak dziś ustaliliśmy, w klubie trwają intensywne rozmowy, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, także nowe nazwiska poznamy bardzo szybko.

Przed nami szalenie ciekawy okres, w którym poznamy odpowiedzi na dwie interesujące kwestie. Pierwsza, to nowe twarze w Starcie, druga – przyszłość rezerw gnieźnieńskiego klubu, o którym piszemy od kilku tygodni. Od razu wyjaśnijmy. Nie chcemy i nie będziemy wzniecać sensacji, ani publikować niesprawdzonych informacji, których aktualnie krąży mnóstwo. Z prostej przyczyny. Pod żadnym nowym kontraktem jak usłyszeliśmy nie ma jeszcze podpisu, bo go być nie może przed 1 listopada. A do tego czasu wydarzyć się może bardzo wiele.

Działacze rozmawiają w tej chwili z wieloma zawodnikami, jednak sytuacja jak nam przekazano jest „szalenie dynamiczna”, bo oczekiwania zawodników zmieniają się niemal w tempie warunków atmosferycznych. Powód jest oczywisty. Ci najlepsi mogą przebierać w ofertach, co wykorzystują w rozmowach z klubowymi decydentami. W Gnieźnie znów przyjęto jednak sztywną dyscyplinę kontraktową i mimo, że oferty składane przez nasz klub są znacznie wyższe od tych ubiegłorocznych, to nikt nie ma zamiaru oderwać się od ziemi. Ci na których Startowi zależy usłyszeli już na co mogą w Gnieźnie liczyć i albo wezmą pewne pieniądze – albo skuszą się na oferty innych ośrodków.

Wiele dowiemy się już po 24 października, gdy zakończy się dwudniowe spotkanie prezesów klubów pierwszo- i drugoligowych. W Krakowie będą dyskutować głównie o sprawach organizacyjnych i regulaminowych, a jednym z tematów będzie oczywiście sprawa startu w nowym sezonie rezerw gnieźnieńskiej drużyny. Klub, jak i Ratusz cały  czas intensywnie dyskutują o finansowym aspekcie całej operacji, czerwono-czarni chcą jednak dowiedzieć się, jak widzi to centrala.

Wiele zatem wskazuje, że odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania poznamy w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Klub jak się dowiedzieliśmy, nie będzie zwlekał z podaniem nowych nazwisk zawodników, ani tym bardziej przyszłości Startu II. Do tego czasu trzymajmy kciuki, za pozytywne sygnały z W25!

11 października 2018 | 16:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *