Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Nowe nazwiska niebawem. Przyszłość rezerw Startu podobnie.

Za niecałe trzy tygodnie rusza żużlowa giełda transferowa, a niektóre decyzje działaczy Startu poznamy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Jak dziś ustaliliśmy, w klubie trwają intensywne rozmowy, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, także nowe nazwiska poznamy bardzo szybko.

Przed nami szalenie ciekawy okres, w którym poznamy odpowiedzi na dwie interesujące kwestie. Pierwsza, to nowe twarze w Starcie, druga – przyszłość rezerw gnieźnieńskiego klubu, o którym piszemy od kilku tygodni. Od razu wyjaśnijmy. Nie chcemy i nie będziemy wzniecać sensacji, ani publikować niesprawdzonych informacji, których aktualnie krąży mnóstwo. Z prostej przyczyny. Pod żadnym nowym kontraktem jak usłyszeliśmy nie ma jeszcze podpisu, bo go być nie może przed 1 listopada. A do tego czasu wydarzyć się może bardzo wiele.

Działacze rozmawiają w tej chwili z wieloma zawodnikami, jednak sytuacja jak nam przekazano jest „szalenie dynamiczna”, bo oczekiwania zawodników zmieniają się niemal w tempie warunków atmosferycznych. Powód jest oczywisty. Ci najlepsi mogą przebierać w ofertach, co wykorzystują w rozmowach z klubowymi decydentami. W Gnieźnie znów przyjęto jednak sztywną dyscyplinę kontraktową i mimo, że oferty składane przez nasz klub są znacznie wyższe od tych ubiegłorocznych, to nikt nie ma zamiaru oderwać się od ziemi. Ci na których Startowi zależy usłyszeli już na co mogą w Gnieźnie liczyć i albo wezmą pewne pieniądze – albo skuszą się na oferty innych ośrodków.

Wiele dowiemy się już po 24 października, gdy zakończy się dwudniowe spotkanie prezesów klubów pierwszo- i drugoligowych. W Krakowie będą dyskutować głównie o sprawach organizacyjnych i regulaminowych, a jednym z tematów będzie oczywiście sprawa startu w nowym sezonie rezerw gnieźnieńskiej drużyny. Klub, jak i Ratusz cały  czas intensywnie dyskutują o finansowym aspekcie całej operacji, czerwono-czarni chcą jednak dowiedzieć się, jak widzi to centrala.

Wiele zatem wskazuje, że odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania poznamy w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Klub jak się dowiedzieliśmy, nie będzie zwlekał z podaniem nowych nazwisk zawodników, ani tym bardziej przyszłości Startu II. Do tego czasu trzymajmy kciuki, za pozytywne sygnały z W25!

11 października 2018 | 16:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *