Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

OFICJALNIE: Gniezno gospodarzem dużej imprezy żużlowej!

W poniedziałek przedstawiciele One Sport ogłosili, że Gniezno będzie gospodarzem jednej z rund tegorocznego cyklu TAURON SEC (Indywidualne Mistrzostwa Europy). To bez wątpienia znakomita informacja. Na stadionie przy W25 znów zagoszczą zawodnicy z czołówki! Organizatorzy zamierzają przeprowadzać rywalizację z udziałem kibiców. Szczegółów w tej sprawie na razie nie znamy.

Kalendarz tegorocznego cyklu SEC:

4 lipca – Toruń (1. runda)
8 lipca – Bydgoszcz (2. runda)
15 lipca – Gniezno (3. runda)
22 lipca – Rybnik (4. runda)
29 lipca – Toruń (5. runda)

Wszystkie zawody pokaże Eurosport.

PODOBA CI SIĘ TO, CO ROBIMY? WSPOMÓŻ ROZWÓJ #SGLive!

Więcej informacji poniżej (informacja prasowa):

Choć plany na 2020 rok były zupełnie inne, pandemia sprawiła, że organizatorzy zmuszeni byli przeorganizować cykl TAURON Speedway Euro Championship. Zamiast czterorundowych zmagań z wielkim finałem na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kibice będą oglądać pięć części walki o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy oraz o awans do przyszłorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix. Wszystko to po raz kolejny odbędzie się przy wsparciu firmy TAURON.

O tym, jak przebiegać będzie tegoroczny cykl TAURON SEC poinformowali organizatorzy wydarzenia – firma One Sport – podczas specjalnej konferencji prasowej.

– Dzięki zaangażowaniu firmy TAURON w poprzednich dwóch latach zrobiliśmy coś, co niektórym wydawało się niemożliwe. Dwukrotnie najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu pojawili się na Stadionie Śląskim, by walczyć o najcenniejsze laury europejskiego speedwaya. Zorganizowaliśmy również zawody na kilku nowych obiektach, co odbijało się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie i wsparcie firmie TAURON. – mówi Karol Lejman.z One Sport Sp. z o.o. – Jest to dla nas niezwykle istotne, zwłaszcza teraz, gdy imprezy sportowe na całym świecie są masowo odwoływane. Plany na 2020 rok były zgoła odmienne, a pandemia, która nas wszystkich dotknęła, spowodowała, że wszystko stanęło na głowie. Postanowiliśmy wynagrodzić kibicom brak rundy TAURON SEC w Chorzowie, dodając jedną rundę ekstra. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy oglądać jeszcze bardziej emocjonującą walkę o medale i o awans do Grand Prix. To będzie niezwykle interesujący lipiec dla wszystkich kibiców żużla – dodał Jan Konikiewicz, One Sport Sp. z o.o.

TAURON SEC 2020 – plan rozgrywek

TAURON Speedway Euro Championship w 2020 roku będzie pięciorundowym cyklem zawodów żużlowych, który ma na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy oraz przyszłego uczestnika mistrzostw świata. Gospodarzami poszczególnych turniejów będą polskie ośrodki żużlowe. Inauguracyjna runda rozegrana zostanie 4 lipca na Motoarenie w Toruniu, natomiast kolejne zawody odbędą się 8 lipca w rodzinnym mieście Tomasza Golloba – Bydgoszczy, 15 lipca w Gnieźnie oraz 22 lipca w Rybniku. Finał zmagań TAURON SEC 2020 nastąpi 29 lipca ponownie na toruńskiej Motoarenie.

W tegorocznym cyklu rywalizować będzie 15 zawodników, wśród których nie zabraknie Indywidualnych Mistrzów Europy z poprzednich lat: Mikkel Michelsen, wicemistrz świata – Leon Madsen, trzykrotny indywidualny mistrz świata – Nicki Pedersen oraz Andzejs Lebedevs. O pierwsze złoto dla Polski powalczą zaś Kacper Woryna, któremu w zeszłym roku tylko pech w postaci defektu motocykla zabrał miejsce na podium klasyfikacji generalnej TAURON SEC, Bartosz Smektała, a także wicemistrz świata z 2014 roku, Krzysztof Kasprzak, który w przeszłości stawał już na podium cyklu Speedway Euro Championship.

Stawkę zmagań TAURON SEC 2020 uzupełnią: Grigorij Laguta, Vaclav Milik, Michael Jepsen Jensen, Robert Lambert, Andrei Kudriashov, Kai Huckenbeck, David Bellego oraz Peter Ljung

PODOBA CI SIĘ TO, CO ROBIMY? WSPOMÓŻ ROZWÓJ #SGLive!

 

08 czerwca 2020 | 11:09

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *