Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Poznaliśmy wyniki testów na koronawirusa po meczu w Rybniku

Znane są już wyniki testów wszystkich osób, które zostały objęte kwarantanną po ekstraligowym meczu PGG ROW – Foto Unia. Potwierdzono jeden przypadek – to mechanik jednego z żużlowców. Nie odwołano natomiast przełożonej na czwartek rundy Tauron SEC w Gnieźnie, oraz dzień wcześniej w Rybniku.

Po meczu w Rybniku przebadano w sumie 60 osób – od żużlowców, po mechaników i wszystkie osoby, które znajdowały się wtedy w parkingu. Wszystko było następstwa przypadkowego wykrycia zakażenia Covid-19 u jednej z osób znajdujących się wtedy w parkingu. Dziś już wiadomo, że testy wykryły wirusa u jeszcze jednej osoby, tj. u mechanika jednego z żużlowców. Zakażona osoba jest jedną z 60 przebadanych od 14 lipca – czyli wszystkich, które miały dostęp do strefy parku maszyn w trakcie meczu ekstraligowego PGG ROW – Fogo Unia Leszno. Jak czytamy w komunikacie: 

„Mechanik nie miał z nikim kontaktu od czasu wprowadzenia przez PGE Ekstraligę specjalnej procedury kryzysowej – izolacji i testów”.

Po tym zdarzeniu PGE Ekstraliga wprowadziła jeszcze bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Teraz testy genetyczne będą przeprowadzane co dwa tygodnie i dotyczyć mają wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi: zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, osób funkcyjnych, oraz sędziów i komisarzy torów.

21 lipca 2020 | 13:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *