Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Poznaliśmy wyniki testów na koronawirusa po meczu w Rybniku

Znane są już wyniki testów wszystkich osób, które zostały objęte kwarantanną po ekstraligowym meczu PGG ROW – Foto Unia. Potwierdzono jeden przypadek – to mechanik jednego z żużlowców. Nie odwołano natomiast przełożonej na czwartek rundy Tauron SEC w Gnieźnie, oraz dzień wcześniej w Rybniku.

Po meczu w Rybniku przebadano w sumie 60 osób – od żużlowców, po mechaników i wszystkie osoby, które znajdowały się wtedy w parkingu. Wszystko było następstwa przypadkowego wykrycia zakażenia Covid-19 u jednej z osób znajdujących się wtedy w parkingu. Dziś już wiadomo, że testy wykryły wirusa u jeszcze jednej osoby, tj. u mechanika jednego z żużlowców. Zakażona osoba jest jedną z 60 przebadanych od 14 lipca – czyli wszystkich, które miały dostęp do strefy parku maszyn w trakcie meczu ekstraligowego PGG ROW – Fogo Unia Leszno. Jak czytamy w komunikacie: 

„Mechanik nie miał z nikim kontaktu od czasu wprowadzenia przez PGE Ekstraligę specjalnej procedury kryzysowej – izolacji i testów”.

Po tym zdarzeniu PGE Ekstraliga wprowadziła jeszcze bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Teraz testy genetyczne będą przeprowadzane co dwa tygodnie i dotyczyć mają wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi: zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, osób funkcyjnych, oraz sędziów i komisarzy torów.

21 lipca 2020 | 13:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *