Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Przed nami półfinał DMEJ w Gnieźnie. „Powalczymy o awans i złoto”

Półfinał TIGER Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów już 30 czerwca na stadionie w Gnieźnie. W konferencji związanej z tym wydarzeniem, w dniu 25 czerwca, prócz trenera kadry Rafała Dobruckiego i zawodników, uczestniczyli między innymi Ryszard Czarnecki – europoseł, osoba wspierająca sport żużlowy i patron honorowy tego wydarzenia, Piotr Szymański – przewodniczący GKSŻ oraz Maciej Polny – organizator półfinału, reprezentujący firmę Kfsport.

Ten turniej nie jest pierwszym, wspieranym przez posła Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego. Ostatni turniej, z którym związany był patron honorowy, zakończył się złotem dla polskich juniorów. „Wszystko w rękach trenera Dobruckiego, a także w głowach naszych młodych zawodników. Jestem zaszczycony, że po raz kolejny mogę objąć patronat honorowy nad Drużynowymi Mistrzostwami Europy Juniorów. Pamiętam zeszły finał w Krośnie, który podopieczni trenera Dobruckiego wygrali, pomimo tego, że był moment, gdy przegrywali z Duńczykami. Wtedy zakończyło się to złotym medalem, tego życzę i w tym roku, ale najpierw trzeba do tego finału wejść, co myślę dokona się w sobotę. Cieszę się, że firma Kfsport, którą reprezentuje Maciej Polny, organizuje te zawody wraz z klubem z Gniezna.” – mówił na konferencji.

„Organizujemy Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów i nasza drużyna występuje jako gospodarz. Skład na ten półfinał, który powołał Rafał Dobrucki, jest mocny. Myślę, że największym naszym przeciwnikiem w drodze do finału będą Rosjanie. Oni są osłabieni przez kontuzję Gleba Czugunowa, ale to jest sport i wszystko może się wydarzyć. Nasi juniorzy są przyszłością tego sportu i myślę, że możemy powalczyć o złoto, czyli powtórzyć to, co było w zeszłym roku.” – tak Piotr Szymański wypowiadał się o nadchodzącym turnieju w Gnieźnie.

Jako organizator wypowiedział się również Maciej Polny – „Dobrze nam się współpracuje z działaczami ze Startu Gniezno. Po doświadczeniu z Super Meczu, gdzie patronat honorowy miał również Ryszard Czarnecki, wiedzieliśmy, że ten półfinał musi odbyć się w Wielkopolsce, właśnie w Gnieźnie. Mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia impreza tutaj. Zobaczymy, jak będzie wyglądał przyszłoroczny kalendarz i mam nadzieję, że otrzymamy zielone światło na organizację kolejnego wydarzenia tutaj.”

Źródło: speedwayevents.pl

25 czerwca 2018 | 21:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *