Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Przed nami półfinał DMEJ w Gnieźnie. „Powalczymy o awans i złoto”

Półfinał TIGER Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów już 30 czerwca na stadionie w Gnieźnie. W konferencji związanej z tym wydarzeniem, w dniu 25 czerwca, prócz trenera kadry Rafała Dobruckiego i zawodników, uczestniczyli między innymi Ryszard Czarnecki – europoseł, osoba wspierająca sport żużlowy i patron honorowy tego wydarzenia, Piotr Szymański – przewodniczący GKSŻ oraz Maciej Polny – organizator półfinału, reprezentujący firmę Kfsport.

Ten turniej nie jest pierwszym, wspieranym przez posła Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego. Ostatni turniej, z którym związany był patron honorowy, zakończył się złotem dla polskich juniorów. „Wszystko w rękach trenera Dobruckiego, a także w głowach naszych młodych zawodników. Jestem zaszczycony, że po raz kolejny mogę objąć patronat honorowy nad Drużynowymi Mistrzostwami Europy Juniorów. Pamiętam zeszły finał w Krośnie, który podopieczni trenera Dobruckiego wygrali, pomimo tego, że był moment, gdy przegrywali z Duńczykami. Wtedy zakończyło się to złotym medalem, tego życzę i w tym roku, ale najpierw trzeba do tego finału wejść, co myślę dokona się w sobotę. Cieszę się, że firma Kfsport, którą reprezentuje Maciej Polny, organizuje te zawody wraz z klubem z Gniezna.” – mówił na konferencji.

„Organizujemy Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów i nasza drużyna występuje jako gospodarz. Skład na ten półfinał, który powołał Rafał Dobrucki, jest mocny. Myślę, że największym naszym przeciwnikiem w drodze do finału będą Rosjanie. Oni są osłabieni przez kontuzję Gleba Czugunowa, ale to jest sport i wszystko może się wydarzyć. Nasi juniorzy są przyszłością tego sportu i myślę, że możemy powalczyć o złoto, czyli powtórzyć to, co było w zeszłym roku.” – tak Piotr Szymański wypowiadał się o nadchodzącym turnieju w Gnieźnie.

Jako organizator wypowiedział się również Maciej Polny – „Dobrze nam się współpracuje z działaczami ze Startu Gniezno. Po doświadczeniu z Super Meczu, gdzie patronat honorowy miał również Ryszard Czarnecki, wiedzieliśmy, że ten półfinał musi odbyć się w Wielkopolsce, właśnie w Gnieźnie. Mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia impreza tutaj. Zobaczymy, jak będzie wyglądał przyszłoroczny kalendarz i mam nadzieję, że otrzymamy zielone światło na organizację kolejnego wydarzenia tutaj.”

Źródło: speedwayevents.pl

25 czerwca 2018 | 21:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *