Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Rosjanin wzmocnił kadrę Car Gwarant Startu Gniezno!

W ostatnim dniu okienka transferowego działacze GTM Startu Gniezno poinformowali o pozyskaniu zawodnika z PGE Ekstraligi. Kadrę drużyny z pierwszej stolicy Polski zasilił Andriej Kudriaszow.

Przypomnijmy, że przed zeszłorocznym sezonem Andriej Kudriaszow związał się kontraktem z forBET Włókniarzem Częstochowa. W trakcie rozgrywek rosyjski żużlowiec został wypożyczony z tego klubu do Orła Łódź. Dla pierwszoligowca zdobywał punkty w pięciu spotkaniach. Jego średnia biegopunktowa na koniec sezonu wyniosła 1,760.

Wyniki Kudriaszowa w rozgrywkach 2018 nie należały do najlepszych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że większą część sezonu przesiedział na ławce. Reprezentantowi Sbornej z pewnością trudno było wrócić do ligi polskiej po sporej przerwie. To już jednak historia.

Rosjanin z pewnością ma potencjał, by być liderem Car Gwarant Startu Gniezno. Dobrze wpisuje się w koncepcję tworzenia składu czerwono-czarnych, która zakłada kontraktowanie młodych i ambitnych żużlowców. Przypomnijmy, że Kudriaszow ma 27 lat i sporo do udowodnienia. W pierwszej stolicy Polski mogą mieć z niego sporo pożytku.

Oprócz Andrieja Kudriaszowa, w kadrze seniorskiej Startu na sezon 2019 znajdują się również tacy zawodnicy, jak Oliver Berntzon, Oskar Fajfer, Adrian Gała, Frederik Jakobsen, Mirosław Jabłoński i Jurica Pavlic. Jeżeli chodzi natomiast o talię juniorską czerwono-czarnych, to póki co są w niej Kevin Fajfer, Damian Stalkowski, Michał Lewandowski, Szymon Szwacher i Weronika Burlaga. W przyszłorocznych rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej funkcję menedżera gnieźnian nadal sprawować będzie Rafael Wojciechowski.

14 listopada 2018 | 11:23

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *