Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Sorensena w Gnieźnie zatrzyma tylko awans

Tim Sorensen jest na wylocie ze Startu? Tylko awans do 1.ligi może go zatrzymać na kolejny sezon w Gnieźnie. Czy ponownie to Polonia Bydgoszcz sięgnie po zawodnika U24 z naszego klubu?

Przed Ultrapur Startem Gniezno najważniejsze mecze sezonu. Czerwono-czarni pojadą ze Stalą Rzeszów o awans do 1.ligi i choć sezon jeszcze się nie zakończył, transferowa giełda trwa w najlepsze. Na celowniku kilku klubów znalazł się Tim Sorensen.

Duńczyk notuje fenomenalną druga część sezonu, jest jednym z liderów drużyny, więc szybko jego dyspozycja została zauważona w innych ośrodkach. Sorensen już dziś jak ustaliliśmy ma oferty z kilku klubów pierwszoligowych i jednego ekstraligowego. Jest w tej chwili jednym z najbardziej pożądanych zawodników na rynku, tym bardziej, że ciągle będzie startował na pozycji U24. Nie zaprzecza, że tylko awans o klasę wyżej, pozwoli mu usiąść do negocjacyjnego stołu przy Wrzesińskiej. – Bardzo dobrze się czuję w Gnieźnie i mogę w 100% powiedzieć, że to był dobry ruch z mojej strony. Muszę się jednak rozwijać i jeśli Start nie awansuje, będę mocno rozglądał się za klubem pierwszoligowym – powiedział nam po ostatnim meczu.

Ponoć najbardziej zdeterminowana pozyskaniem Sorensena jest Polonia Bydgoszcz. Gdyby tak się stało, klub ten po raz drugi w krótkim czasie sięgnął by, po zawodnika U24 z Gniezna. Wcześniej przypomnijmy kierunek ten obrał Szymon Szlauderbach. Sytuacja z Sorensenem jak na dłoni pokazuje kolejny raz, jak ciężko buduje się podwaliny pod sukcesy. W większości jednoroczne kontrakty nie pozwalają na długoterminową strategię, a każdy kto wystrzeli z formą, niemal od razu wyłapywany jest przez zasobniejsze kluby. Do tego dochodzi poziom rozgrywkowy i jeśli Start na dłużej zagości w 2.lidze, będzie musiał znów szukać zawodnika pokroju Sorensena, o którego będzie szalenie trudno.

19 września 2023 | 15:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *