Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Sorensena w Gnieźnie zatrzyma tylko awans

Tim Sorensen jest na wylocie ze Startu? Tylko awans do 1.ligi może go zatrzymać na kolejny sezon w Gnieźnie. Czy ponownie to Polonia Bydgoszcz sięgnie po zawodnika U24 z naszego klubu?

Przed Ultrapur Startem Gniezno najważniejsze mecze sezonu. Czerwono-czarni pojadą ze Stalą Rzeszów o awans do 1.ligi i choć sezon jeszcze się nie zakończył, transferowa giełda trwa w najlepsze. Na celowniku kilku klubów znalazł się Tim Sorensen.

Duńczyk notuje fenomenalną druga część sezonu, jest jednym z liderów drużyny, więc szybko jego dyspozycja została zauważona w innych ośrodkach. Sorensen już dziś jak ustaliliśmy ma oferty z kilku klubów pierwszoligowych i jednego ekstraligowego. Jest w tej chwili jednym z najbardziej pożądanych zawodników na rynku, tym bardziej, że ciągle będzie startował na pozycji U24. Nie zaprzecza, że tylko awans o klasę wyżej, pozwoli mu usiąść do negocjacyjnego stołu przy Wrzesińskiej. – Bardzo dobrze się czuję w Gnieźnie i mogę w 100% powiedzieć, że to był dobry ruch z mojej strony. Muszę się jednak rozwijać i jeśli Start nie awansuje, będę mocno rozglądał się za klubem pierwszoligowym – powiedział nam po ostatnim meczu.

Ponoć najbardziej zdeterminowana pozyskaniem Sorensena jest Polonia Bydgoszcz. Gdyby tak się stało, klub ten po raz drugi w krótkim czasie sięgnął by, po zawodnika U24 z Gniezna. Wcześniej przypomnijmy kierunek ten obrał Szymon Szlauderbach. Sytuacja z Sorensenem jak na dłoni pokazuje kolejny raz, jak ciężko buduje się podwaliny pod sukcesy. W większości jednoroczne kontrakty nie pozwalają na długoterminową strategię, a każdy kto wystrzeli z formą, niemal od razu wyłapywany jest przez zasobniejsze kluby. Do tego dochodzi poziom rozgrywkowy i jeśli Start na dłużej zagości w 2.lidze, będzie musiał znów szukać zawodnika pokroju Sorensena, o którego będzie szalenie trudno.

19 września 2023 | 15:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *