Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Start chce powrotu „eski”

Duża część, o ile nie większość, kibiców chciałaby, aby żużlowcy Startu Gniezno ponownie występowali pod szyldem historycznej „eski”. Ten scenariusz wydaje się być mało prawdopodobny. Niewykluczone jednak, że dawne logo powróci do łask w innym charakterze.

Poczynione zostały już rozmowy w tej sprawie. – Były rozmowy z kibicami, a raczej jednym z nich. Jest on członkiem organizacji, która ma część praw do tego znaku. Przypomnę bowiem, że jest on zastrzeżony. Wyraziliśmy chęć na powrót „eski”. Musimy mieć jednak prawa do jej wykorzystania – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy Car Gwarant Startu Gniezno.

Szansa, że „eska” zostanie logiem klubu z pierwszej stolicy Polski, wydaje się być nikła. Zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest jej powrót na kevlary lub plastrony zawodników. To z pewnością również ucieszyłoby sympatyków gnieźnieńskiego klubu, wśród których często poruszany jest temat historycznego znaku.

W tym miejscu apeluję, żeby osoby, które posiadają prawa do wykorzystania tego znaku, zwróciły się do nas. My jesteśmy otwarci na rozmowy na temat powrotu „eski” na kevlary czy plastrony. Myślę, że znajdziemy odpowiednie, godne miejsce, by ta „eska” wróciła. Uważam, że to ma łączyć, a nie dzielić – podkreślił Wojciechowski.

13 grudnia 2017 | 13:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *