Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start doczeka się kolejnych wychowanków?

GTM Start Gniezno od początku działalności stawia na szkolenie dzieci i młodzieży. Czerwono-czarni mogą pochwalić się już trzema wychowankami. Licencję na klasę 500 ccm pozytywnym wynikiem zakończyli Kevin Fajfer i Weronika Burlaga, z kolei Szymon Szwacher posiada papiery na ściganie się na motocyklach o pojemności 250 ccm. 

W szkółce działającej przy gnieźnieńskim klubie powoli zaczynają przygotowywać się do sezonu. GTM Start otrzymał dotację z miasta na szkolenie dzieci i młodzieży w wysokości 38 tysięcy złotych, co pozwoli polepszyć zaplecze sprzętowe dla młodych adeptów.  – W przyszłym tygodniu przyjeżdża trener Piotr Szymko. Wówczas zacznie się organizacja tego wszystkiego przez naszego szkoleniowca oraz mechanika Roberta Niedzielskiego. Na dzień dzisiejszy mamy przygotowane trzy motocykle klasy 500 ccm i jeden 250 ccm. Zobaczymy, ilu nowych adeptów dołączy do szkółki. Na razie jest ich czterech – powiedział Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM Startu Gniezno.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kluby kusiły zawodników Startu. Niewiele zabrakło do powrotu wychowanka

Wkrótce Start Gniezno powinien doczekać się kolejnych wychowanków, którzy będą posiadać dokumenty pozwalające na rywalizację na motocyklach o pojemności 500 ccm. – Mamy nadzieję, że już w pierwszych terminach niektórzy przystąpią do egzaminu na licencję. Jak wiadomo, w ubiegłym roku Szymon Szwacher uzyskał licencję w klasie 250 ccm, a w tym roku wiek pozwala mu na przystąpienie do egzaminu na licencję na motocykle o pojemności 500 ccm. Ponadto chcielibyśmy, żeby do egzaminu ponownie przystąpił Michał Lewandowski. W zeszłym roku mu się nie powiodło – zabrakło dwóch sekund. Mamy nadzieję, że to będzie drugi adept na klasę 500 ccm – dodał Mikołajczak.

Są również chętni, by szkolić się na motocyklach o mniejszej pojemności. – Jeżeli chodzi natomiast o klasę 250 ccm, to na teraz kandydatów jest dwóch. Zobaczymy jednak, czy podejdą do egzaminu w tym roku, bo dopiero czekają ich pierwsze jazdy. Tym wszystkim zajmie się Piotr Szymko, który będzie odpowiadał za szkółkę oraz drużynę juniorów. Mechanikiem klubowym będzie natomiast Robert Niedzielski. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się tak układała, że wyszkolimy kolejnych zawodników – podsumował Piotr Mikołajczak.

Zdjęcie nadesłane przez Michała Lewandowskiego, fot. Patryk Kowalski

25 lutego 2018 | 13:32

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *