Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start Gniezno może pojechać w 1.lidze bez walki!

Niecodzienne rzeczy dzieją się w poznańskim żużlu. PSŻ chce wycofać się ze startów w przyszłym sezonie! A to oznacza… że Start Gniezno miałby pewny awans!

Zarząd PSŻ Poznań ma zamiar podać się do dymisji. Postawił miastu ultimatum, w związku z brakiem sztucznego oświetlenia i brakiem zainteresowania ze strony włodarzy. Pachnie to szantażem, w którym daje czas prezydentowi do 15 października. Jeśli nie będzie żadnej reakcji, żużel w Poznaniu przestanie istnieć! Poniżej treść oświadczenia klubu (pisownia oryginalna)

Drodzy Kibice, Sponsorzy i Przyjaciele poznańskiego żużla, poniżej pozwalamy sobie na przedstawienie aktualnej sytuacji naszego klubu:
Potwierdzamy, iż PSŻ Poznań otrzymał oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Jednak, aby taki scenariusz się sprawdził i ponownie „Skorpiony” ścigały się na tym szczeblu rozgrywkowym, jednym z koniecznych wymogów stawianych przez organizatora rozgrywek jest posiadanie stałego sztucznego oświetlenia. Zaznaczamy, iż tylko dzięki uprzejmości i wyrozumiałości Głównej Komisji Sportu Żużlowego w sezonie 2023 mogliśmy rozgrywać pierwszoligowe mecze na naszym obiekcie, nie spełniając tego wymogu.
Kierując się dalszą chęcią rozwoju sportu żużlowego w Poznaniu, zarząd klubu w dniu dzisiejszym spotkał się z przedstawicielami władz miasta, aby po raz kolejny poruszyć temat budowy sztucznego oświetlenia na stadionie przy ulicy Warmińskiej.
Niestety, spotkanie nie przyniosło spodziewanych efektów i wszystko wskazuje na to, iż do rozpoczęcia sezonu 2024 nie ma większych szans, aby powstało wymagane oświetlenie i tym samym zespół spełniał regulaminowy wymóg pozwalający mu na start w pierwszoligowych rozgrywkach.
W powstałej sytuacji, jako Zarząd klubu, wyrażamy daleko idące ubolewanie i oświadczamy, iż nie widzimy sensu w powstałych okolicznościach na dalsze angażowanie się w popularyzację sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski.
Tym samym, jeśli do dnia 15 października bieżącego roku nie otrzymamy od władz miasta jednoznacznego zobowiązania regulującego kwestię sztucznego oświetlenia, obecny zarząd klubu poda się dymisji i tym samym krótka historia odbudowy żużla w Poznaniu dobiegnie końca.

20 września 2023 | 13:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *