Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start Gniezno znów zagra w „halówkę” i wspomoże WOŚP

Żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno po raz trzeci wystąpią w meczu piłki halowej. Przedstawiciele drużyny z naszego miasta znów wyjdą naprzeciw potrzebującym, tym razem włączając się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas kolejnej edycji akcji zainicjowanej przez Jerzego Owsiaka (14 stycznia, niedziela), drużyna Car Gwarant Start Gniezno zmierzy się z reprezentacją Sztabu WOŚP Kłecko, wspieraną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Mecz zostanie rozegrany w Hali Sportowej w Kłecku, a jego początek zaplanowano na godzinę 15. W rolę spikera wcieli się Bartosz Kapczyński, który przez cały sezon nakręcał doping przy W25. Obecni będą również strażacy z OSP Kłecko, którzy co roku wspierają WOŚP.

Około godz. 18:30 w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku będzie można porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie zdjęcie czy otrzymać autograf. Ponadto odbędzie się licytacja gadżetów klubowych, a nawet plastronu Oskara Fajfera (z autografem), w którym startował podczas „Hil Gaz Back in Town II – Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego”. Jest to plastron okolicznościowy – jako zwycięzca pierwszej edycji Back In Town, Oskar jechał z numerem 1.

Nie możemy już doczekać się tego meczu, w drużynie jest już pełna mobilizacja. Liczymy na pełne trybuny i pełne puszki. Nieczęsto zdarza się, aby drużyna żużlowa grała w Kłecku w piłkę nożną – mówi Robert Zgoła, dyrektor Domu Kultury w Kłecku. – Po ostatnim meczu, który dostarczył widzom wielu emocji, nabraliśmy wiatru w żagle. Jest to mecz towarzyski, ale nikt z nas, szczególnie z żużlowców, nogi cofać nie zamierza, także będzie bardzo ciekawie – dodaje Przemysław Błachowiak, który ponownie wystąpi w czerwono-czarnych barwach.

Wszyscy w Kłecku zdają sobie sprawę z tego, że wynik, jak zawsze w takich meczach, nie jest najważniejszy – liczy się szczytny cel i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra dla najmłodszych, czyli dla noworodków.

Drużynę Car Gwarant Startu Gniezno, podobnie jak podczas sezonu ligowego, poprowadzi Rafael Wojciechowski. Czerwono-czarni zagrają w składzie: Mirosław Jabłoński, Adrian Gała, Marcin Nowak, Norbert Krakowiak, Damian Stalkowski (żużlowcy), Łukasz Łukowski, Arkadiusz Koronka, Przemysław Błachowiak oraz Tomasz Redzik (działacze).

Razem możemy zrobić więcej… Szczególnie dla tych, którzy sami jeszcze nie mogą zrobić nic! – podkreśla Robert Zgoła

Organizatorzy zachęcają do pojawienia się w Kłecku (około 15 km od Gniezna) i włączenia się w 26. finał WOŚP. Na koniec dodajmy, że ostatni, czwarty już mecz piłkarski z udziałem żużlowców z Gniezna rozegrany zostanie na początku lutego.

02 stycznia 2018 | 18:23

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *