Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start już wkrótce może mieć kolejnego wychowanka

19 października ubiegłego roku odbył się egzamin na licencję żużlową, który pozytywnym wynikiem zakończyło dwóch adeptów GTM Startu Gniezno – Weronika Burlaga (500cc) oraz Szymon Szwacher (250cc). W ich ślady nie poszedł niestety Michał Lewandowski. 16-latek wie, co należy poprawić i już na początku nowego sezonu chce ponownie postarać się o uzyskanie licencji „Ż”. 

Mateusz Domański, SportoweGniezno.pl: W zeszłym roku przystąpiłeś do egzaminu na licencję „Ż”, ale nie zakończyłeś go pozytywnym wynikiem. Dlaczego?

Michał Lewandowski, adept GTM Startu Gniezno: Niestety, podstawowym czynnikiem, który wpłynął na negatywny wynik, był duży stres. Odczuwałem go zarówno przed, jak i w trakcie egzaminu. Podczas jazdy zabrakło skupienia i koncentracji. Efekt był taki, że nie udało mi się zmieścić w określonym limicie czasowym.

Jak długo przygotowywałeś się do tego egzaminu?

– Przygotowywałem się do niego od kwietnia ubiegłego roku. Podczas każdego treningu starałem się dawać z siebie sto procent.

Jakie wnioski wyciągnąłeś po tej nieudanej próbie?

– Po egzaminie byłem bardzo zły na siebie, że nie udało mi się uzyskać licencji. Wyciągnąłem odpowiednie wnioski z popełnionych błędów. Teraz, gdy emocje już opadły, mam wielką motywację, by w tegorocznym sezonie zakończyć egzamin na licencję pozytywnym wynikiem.

Rozumiem, że właśnie to jest twoim celem numer jeden na ten rok.

– Oczywiście, celem na nowy rok jest uzyskanie licencji. Skupiam się na tym, by jak najlepiej być przygotowanym do egzaminu.

A jak spędzasz bieżący okres?

– Obecnie staram się kłaść duży nacisk na przygotowanie do sezonu. Treningi kondycyjne pokazują mi, na jakim jestem poziomie i co muszę jeszcze poprawić.

Czy możemy już zdradzić, kiedy chciałbyś ponownie podejść do egzaminu na licencję „Ż”?

– Do kolejnego egzaminu chciałbym przystąpić ze spokojem i w pełnej gotowości. Trudno mi powiedzieć, kiedy to będzie, ale nie ukrywam, że chciałbym pojechać na pierwszy egzamin, który zostanie zorganizowany w nowym sezonie.

Fot. nadesłane przez Michała Lewandowskiego

03 stycznia 2018 | 15:45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *