Piłka nożna

Iskra - Mieszko 2-1
Mieszko - Tarnovia 5-4
Victoria - Mieszko 0-0

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71
AZS - MKK 88-82

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Start 19-22
Młyny - MKS 30-20
Hagard - Szczypiorniak 32-24

Futsal

Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3
TAF - KS 7-5

Start spełnił wymogi. Teraz tylko dmuchawce, lepsza pogoda i można trenować

Włodarze polskiego żużla z roku na rok główkują nad tym, jak poprawić bezpieczeństwo na torach. Idą za tym zmiany regulaminowe, do których muszą dopasowywać się kluby. Przed nadchodzącym sezonem zespoły startujące w polskich ligach musiały popracować m.in. nad bandami.

Na czym konkretniej polegały te zabiegi?

Przy weryfikacji posezonowej otrzymaliśmy wykaz usterek, które należało usunąć. Zgodnie z nowym regulaminem, musieliśmy zamontować między innymi bandy kinetyczne do połowy prostych. To zadanie, dzięki miastu i Gnieźnieńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, zostało wykonane. Teraz czekamy już tylko na dowóz band pneumatycznych. Do 15 marca ma być to zamontowane. Jeżeli chodzi zatem o infrastrukturę wewnątrztorową, to jesteśmy przygotowani. Została do rozsypania glinka, ale wiadomo, że do tego muszą zelżeć mrozy. Czekamy na lepszą pogodę – mówi Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM Startu Gniezno.

Kibice „czarnego sportu” powoli mogą odliczać dni do pierwszych treningów przy W25. Czerwono-czarni planują wyjechać na domowy owal w połowie marca. Oczywiście muszą na to pozwolić warunki atmosferyczne. – Plan jest taki, aby 16 marca wyjechać na nasz tor – dodaje Mikołajczak.

Fot. Facebook

24 lutego 2018 | 08:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *