Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start spełnił wymogi. Teraz tylko dmuchawce, lepsza pogoda i można trenować

Włodarze polskiego żużla z roku na rok główkują nad tym, jak poprawić bezpieczeństwo na torach. Idą za tym zmiany regulaminowe, do których muszą dopasowywać się kluby. Przed nadchodzącym sezonem zespoły startujące w polskich ligach musiały popracować m.in. nad bandami.

Na czym konkretniej polegały te zabiegi?

Przy weryfikacji posezonowej otrzymaliśmy wykaz usterek, które należało usunąć. Zgodnie z nowym regulaminem, musieliśmy zamontować między innymi bandy kinetyczne do połowy prostych. To zadanie, dzięki miastu i Gnieźnieńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, zostało wykonane. Teraz czekamy już tylko na dowóz band pneumatycznych. Do 15 marca ma być to zamontowane. Jeżeli chodzi zatem o infrastrukturę wewnątrztorową, to jesteśmy przygotowani. Została do rozsypania glinka, ale wiadomo, że do tego muszą zelżeć mrozy. Czekamy na lepszą pogodę – mówi Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM Startu Gniezno.

Kibice „czarnego sportu” powoli mogą odliczać dni do pierwszych treningów przy W25. Czerwono-czarni planują wyjechać na domowy owal w połowie marca. Oczywiście muszą na to pozwolić warunki atmosferyczne. – Plan jest taki, aby 16 marca wyjechać na nasz tor – dodaje Mikołajczak.

Fot. Facebook

24 lutego 2018 | 08:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *