Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Start ukarany za zachowanie kibiców

Start Gniezno został ukarany przez żużlową centralę za zachowanie miejscowych kibiców. Chodzi o niecenzuralny doping podczas meczu z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Niewiele w tej chwili trzeba, by podpaść Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Nie chodzi już tylko o ekscesy na trybunach i rękoczyny, ale „wystarczą” wulgarne przyśpiewki, czy słowne przepychanki i przepis na problemy gotowy. Dokładnie tak było podczas pojedynku z nadmorskim zespołem, a dokładnie po 9. wyścigu. Wyzwiska pod adresem gości nie pozostały bez echa, za co klub z Wrzesińskiej będzie musiał teraz zapłacić. Ile? Tego niestety się nie dowiemy z prostej przyczyny. Treść orzeczenia i wysokość kary pozostają wyłącznie do wiadomości klubu, a ten nie ma obowiązku ujawniania kwot. Wiadomo jedynie, że kwota może się wahać w przedziale od trzech, do dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Jak jednak udało nam się ustalić, Start nie został surowo potraktowany i kara nie jest aż tak wysoka.

Co z tego, skoro gnieźnieński klub czekać będzie najprawdopodobniej… następna! Jak pisze Start na swojej klubowej stronie: „Nadmieniamy przy okazji, że niestety na spotkaniu z Rybnikiem sytuacja spowodowana emocjami sportowymi powtórzyła się, a klub obawia się konsekwencji takiego zachowania w postaci następnych kar finansowych. Doprowadzi to do tego, ze będziemy po pierwsze źle postrzegani w środowisku żużlowym, a po drugie sankcje finansowe wpłyną negatywnie na płynność finansową klubu, która obecnie wygląda bez zastrzeżeń. Poza tym, sytuacje takie nie budują dobrego klimatu wokół GTM Start, a także by uzyskiwać pozytywne wyniki sportowe

My zachęcamy każdego z kibiców do kulturalnego dopingu nie tylko przy Wrzesińskiej 25. Chyba, że marzy się niektórym, by stadion świecił pustkami podczas spotkania o ligowe punkty. Takie narzędzie przypominamy GKSŻ rownież ma w swoim arsenale. A to już zaboli nie tylko działaczy, ale i każdego sympatyka czerwono-czarnych.

22 czerwca 2018 | 13:17

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *