Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Szlachetny gest Kacpra Gomólskiego

Szlachetnym gestem popisał się Kacper Gomólski, który przekazał swój kask na licytację na rzecz chorego mieszkańca Gniezna – Damiana Julkowskiego. 20-latek zbiera pieniądze, by, jak pisze, stać się wolnym.

Kask, w którym ścigał się Kacper Gomólski, można wylicytować na Facebooku. Po kilku dniach aukcji, cena przebiła już 500 złotych.

Damian Julkowski do 28 stycznia 2011 roku był zwyczajnym, zdrowym chłopakiem. Niestety, tego dnia jego życie diametralnie się zmieniło. – Nagle zacząłem tracić czucie i władze w rękach, po chwili także w nogach. Trafiłem do szpitala gdzie przestałem oddychać, w ciągu około 2-3 godzin zostałem całkowicie sparaliżowany a oddychał za mnie respirator – pisze na pomagam.pl.

Stan zdrowia mieszkańca Gniezna stopniowo się poprawia. – Po długim pobycie w szpitalu zacząłem intensywną i kosztowną rehabilitacje i walkę o powrót do zdrowia. Oddycham już samodzielnie, ruszam głową, a także trochę jedną ręką, niestety w dalszym ciągu jestem sparaliżowany i przykuty do łóżka. Nie jest łatwo, jednak staram się nie załamywać i walczyć o powrót do zdrowia – dodaje.

Obecnie Julkowski stara się o pozyskanie środków, które pozwoliłyby zamontować windę w jego bloku – to wydatek rzędu 150 tysięcy złotych. 20-latek uwielbia udawać się na spacery, co obecnie jest utrudnione. Wózek razem z chłopakiem jest bardzo ciężki.

Aby zaczerpnąć świeżego powietrza, 20-latek i jego bliscy muszą pokonać trudności w postaci schodów. Montaż windy ułatwiłby życie młodemu gnieźnianinowi. Aby go wesprzeć, można licytować wspomniany kask żużlowca Falubazu Zielona Góra, a zarazem wychowanka Startu Gniezno, lub wpłacić pieniądze na pomagam.pl.

08 lutego 2018 | 19:46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *