Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

T. Budasz: „Jestem przekonany, że stadion będzie w stu procentach pełny” (wypowiedzi)

Już jutro odbędzie się X Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski. W przeddzień zawodów zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której głos zabrali m.in. prezydent Gniezna, przedstawiciel starostwa, menedżer Startu i reprezentant bractwa rycerskiego.

Tomasz Budasz (Prezydent Miasta Gniezna): W obsadzie znalazły się nazwiska z górnej półki. Troszkę szkoda, że mecz o mistrzostwo ekstraligi został przesunięty – trochę zawodników uciekło. Myślę jednak, że zastąpili ich godni riderzy. Będą chcieli się pokazać. Jak jaskółki ćwierkają, może o coś walczą. Życzę, żeby pokazali się z jak najlepszej strony. Będzie to wielkie widowisko dla naszych mieszkańców – wieczór, światła, korona i wspaniała oprawa. Jestem przekonany, że stadion będzie w stu procentach pełny. To po pierwsze. A po drugie, że zobaczymy wspaniałą walkę po raz pierwszy w nowej formule – drużynowej. Myślę, że to będzie coś szczególnie ciekawego dla kibiców. Niech ta korona spocznie potem na głowie najlepszego zawodnika.

Marcin Makohoński (Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym): Powiat gnieźnieński wspiera gnieźnieński żużel i po raz kolejny uczestniczy w dofinansowaniu Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Mimo kosztownych inwestycji, jakie prowadzimy, zawsze znajdą się pieniądze na sport. Wspieramy gnieźnieński żużel, szkółkę żużlową, przekazaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na rozgrywki ligowe, a ponadto wspieramy finansowo ten turniej. Szykują się bardzo dobre zmagania w duchu fair play. Nie zabraknie emocji.

Rafael Wojciechowski (menedżer Car Gwarant Startu Gniezno): Myślę, że formuła zawodów będzie bardzo atrakcyjna dla kibiców. Najpierw obejrzymy zmagania drużynowe, w których każdy z zawodników będzie zdobywał punkty zarówno dla drużyny, jak i na swoje konto. Po dwudziestu wyścigach zawodnicy zostaną sklasyfikowani według liczby zdobytych punktów. Pierwsza ósemka, wzorem Grand Prix, wystąpi w półfinałach i finale turnieju. Jako 21. bieg odbędzie się bieg memoriałowy ku pamięci zmarłych żużlowców z Gniezna. Wystąpią w nim zawodnicy młodzieżowi – Norbert Krakowiak, Maksymilian Bogdanowicz, Michał Lewandowski oraz Damian Stalkowski.

Mirosław Galant (Bractwo Rycerskie Jastrzębiec): Formuła zawodów będzie nawiązywała do turniejów walk rycerskich. Z całą pewnością odbywały się one również w Gnieźnie. My zaprezentujemy państwu, jak to mogło wyglądać kiedyś. Dziś stalowe rumaki zastępują konie, których będziemy dosiadywać. Każdy będzie rywalizował z każdym. Pozostawmy jednak tajemnicą to, jak będzie to przebiegać.

O godzinie 17:00 w Strefie Aforti odbędzie się sesja autografowa. O 17:30 otwarte zostaną bramy stadionu.

Insygnia dla nowego króla speedwaya (miecz i korona):

Obsada zawodów:

Drużyna Mieszka (czerwone):
1. Adrian Gała
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Marcin Nowak
17. Michał Lewandowski

Drużyna Bolesława (niebieskie):
5. Oskar Fajfer
6. Przemysław Pawlicki
7. Nicki Pedersen
8. Greg Hancock
18. Norbert Krakowiak

Drużyna Lestka (białe):
9. Artiom Łaguta
10. Antonio Lindbaeck
11. Mikkel Michelsen
12. Linus Sundstroem
19. Maksymilian Bogdanowicz

Drużyna Siemomysła (żółte):
13. Jason Doyle
14. Andriej Kudriaszow
15. Maciej Janowski
16. Kai Huckenbeck
20. Damian Stalkowski

Początek zawodów: godz. 19:00 (prezentacja)

Przypomnijmy, że po czwórmeczu nastąpi miniturniej o królewską koronę. Będzie się on składał z dwóch półfinałów i finału.

-> 1000 KIBICÓW OTRZYMA GADŻETY STARTU. AFORTI PRZYGOTOWAŁO KOSZULKI I SZALE!

27 września 2018 | 13:58

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *