Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Ta informacja rozjuszyła kibiców żużla. Grożą, że zbojkotują mecz!

Sporo zamieszania wśród kibiców wprowadziła informacja o objęciu patronatem Super Meczu europosła Ryszarda Czarneckiego. Fani nie przebierali w komentarzach, a działacze Startu odcięli się od łączenia ich z tą inicjatywą pisząc: ” To nie nasz pomysł”.

W piątek przedstawiciele firmy KF Sport (współorganizatora Super Meczu: Car Gwarant Start Gniezno – Fogo Unia Leszno) oraz GTM Startu Gniezno poinformowali, że patronat honorowy nad marcowym wydarzeniem objął Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski. Wiadomość ta spotkała się z lawiną negatywnych komentarzy ze strony kibiców.

W związku z nieprzychylnymi opiniami fanów żużla, klub z Wrzesińskiej wyraźnie podkreślił, że „patronat nad Super Meczem to inicjatywa współorganizatora, firmy KF Sport”. To jednak nie zahamowało rozjuszenia kibiców. Poniżej kilka przykładowych komentarzy z ich strony. Zostały one opublikowane na Facebooku (pisownia oryginalna)

„A jakby współorganizator meczu chciał zaprosić Kim Dzong Una to też byście się pochwalili i tłumaczyli jego inicjatywą? Co za profesjonalne i samodzielne podejście. Ile ten współorganizator dołożył do tej imprezy?  Tylevwaszego wysiłku w odbudowę tego klubu i przed kolejnym sezonem taką wtopa. Ręce opadają.”

„Firmie KF sport można w grzeczny sposób wytłumaczyć że za taki patronat to my dziękujemy…..W Unii potrafili tego lansera sprowadzić do parteru,a tu się nie da…Do Częstochowy nie przyjedzie bo wie co go tu czeka…Myślę że Gniezno też „godnie”przywita Obatela….”

„Europoseł jest z żużlem, a w szczególności z jednym i drugim klubem tak samo związany jak z regionem, który obecnie reprezentuje niestety w PE, ze wszystkimi partiami, które trafiło mu się reprezentować, czyli na zasadzie, gdzie zapłacą tam pójdzie. Mało jest zasłużonych ludzi, którzy mogliby objąć patronatem ten mecz, że wciskacie polityka najgorszego sortu?”

Dziękuję, nie idę”

„To mnie na meczu nie będzie.”

„Dziękuję za ten „super” mecz z Czarneckim na trybunie. START się ośmieszył”

„Nie mieszać sportu z polityką. Nie zniechęcać ludzi do przychodzenia na żużel. Tak Start nie poprawi frekwencji”

„No i po zawodach. Na pewno nie przyjdę.”

'”zacne osobowości” Ryszard… no nie wierzę. Normalnie nie wierzę. Co za lipa. Pierwszy mecz w sezonie i już taka plama na honorze. Smutne to trochę…”

„Dla mnie ta decyzja jest fatalna i w złym świetle stawia nasz klub. W tym roku są wybory i wiadomo po co Rysiu to robi. Przecież to czysta polityka a od tego klub sportowy powinien trzymać się jak najdalej. Ja jestem zażenowany i zbulwersowany. Szczerze mówiąc to już nie mam najmniejszej ochoty by przyjść na ten „mecz””

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kibice przesadzają czy mają rację?

10 marca 2018 | 20:17

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *