Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Tomasz Bajerski dla SG: „Ja już jeździłem w drużynie pewniaków. I co z tego?”

Za mniej więcej dwa tygodnie poznamy dokładny terminarz eWinner 1.Ligi. Na razie wiemy z kim pojedziemy w danej kolejce, niestety nie znamy jeszcze dokładnego dnia. Na początek czeka nas jednak hit absolutny Apator – Start. Czy to na rękę działaczom jednej i drugiej drużyny? Mamy pierwszy sygnał z Torunia!

Nie w Gnieźnie, jak było to planowane dużo wcześniej, a w Toruniu dojdzie do elektryzującego starcia dwóch faworytów zaplecza Ekstraligi. Anioły podejmą Orły na inaugurację u siebie i z pewnością będą faworytem. Torunianie nie owijają w bawełnę, że ich celem jest szybki powrót do najlepszej ligi świata i trener Tomasz Bajerski wcale się z tym nie kryje. – Naszym celem jest oczywiście awans do Ekstraligi i tego nikt i nic nie zmieni. Ale żeby to osiągnąć, trzeba wygrywać. Na pewno nikogo nie zlekceważymy, bo ja już jeździłem w takiej drużynie, która miała w składzie pewniaków – Jagusia, Protasiewicza, Crumpa, Rickardssona. I co z tego? Nie zdobyliśmy mistrza Polski. Chciałbym mocno podkreślić, że żadne nazwiska nie jadą, a trzeba mieć super sprzęt, super atmosferę i wtedy można o czymś myśleć. Nie skupiam się w ogóle na nazwiskach w programie. 

Czy zatem Apatorowi robi różnicę fakt, że to u siebie zainaugurują sezon? – Może delikatną – dodaje Bajerski. – Biorąc pod uwagę, że pierwsze kolejki jedziemy bez sparingów i testów na innych torach, jest to jakaś różnica. Ale mam nadzieję, że my będziemy naprawdę dobrze przygotowani i zaczynamy ostre treningi już od przyszłego wtorku w pełnym składzie. Będzie ich dużo, na razie trenują sporo juniorzy i dziś tez mamy za sobą długa sesję. Start jest na pewno mocny, ale patrząc na składy innych ekip to słabeuszy nie widać. Może Lokomotiv na papierze wygląda najgorzej, ale każdego podejmiemy z respektem. Mamy do wykonania jakiś plan i nieważne, kto i z kim przyjedzie. Z każdym chcemy wygrać i tyle. 

Znamy więc nie tylko premierowego rywala, ale i weekendowe daty rywalizacji z innymi ekipami. Konkretnych terminów niestety jeszcze nie poznamy. Ma to nastąpić za około dwa tygodnie, jednak większość spotkań jak ustaliliśmy ma odbywać się w soboty. – Trzy na cztery mecze będą mieć miejsce w soboty i to wszystko co na razie wiemy. Nie znamy też ani „telewizyjnych” spotkań, ani tego kiedy dokładnie pojedziemy. Informacje mamy mieć przekazane na początku lipca. Co do rywalizacji w Toruniu, to nie robi nam to wielkiego znaczenia. Oczywiście, nie potrenujemy na innych torach, a i w Gnieźnie nie jestem w stanie przygotować podobnego toru, więc pojedziemy tam z czystymi głowami. Tor jest do walki, więc powinno być ciekawie – mówi nam Rafael Wojciechowski, menedżer Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

fot. Przegląd Sportowy

18 czerwca 2020 | 19:54

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *