Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Trening na razie w polskim składzie. Obcokrajowcy przyjadą za tydzień

Za nami kolejna videokonferencja prezesów klubów występujących w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. We wtorek działacze poinformowani zostali, że zgodnie z rozporządzeniem rządowym zmagania w sezonie 2020 rozpoczną się 11 lipca, a więc tak, jak ustalono to wcześniej. Dokładny terminarz nie jest jeszcze znany. 

Na ten moment odbędzie się czternaście kolejek zasadniczej części sezonu. Mecze przede wszystkim rozgrywane będą w soboty (trzy spotkania kolejki) i niedzielę (jedno spotkanie danej kolejki). Przypomnijmy, że prawa do pokazywania eWinner 1. Ligi Żużlowej, podobnie jak PGE Ekstraligi, posiada telewizja Canal+.

Mimo, że do początku rozgrywek pozostał ponad miesiąc czasu żużlowcy Car Gwarant Startu już w tym, a także kolejnym tygodniu wyjadą na swój domowy owal przy Wrzesińskiej 25.  Treningi odbywać się będą zgodnie z reżimem sanitarnym. Stadion w tym czasie pozostaje zamknięty dla kibiców i osób spoza klubu oraz przedstawicieli mediów.

Klubowi działacze celowo nie chcą podawać dokładnej daty treningów, aby nie powodować sytuacji, w której pod stadionem zjawiliby się kibice. Jak udało nam się jednak dowiedzieć, w tym tygodniu na tor wyjadą tylko nasi miejscowi zawodnicy, w przyszłym tygodniu do Gniezna przyjadą zaś obcokrajowcy.

Tematem, który szczególnie interesuje sympatyków czarnego sportu jest dostępność stadionów podczas spotkań ligowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w miniony piątek możliwość wstępu 25% kibiców na obiekty. Dotyczyło to jednak piłki nożnej, a szczegółowe wytyczne odnośnie I ligi żużlowej nie zostały jeszcze przedstawione, dlatego też GTM Start nie wznowiło jak na razie sprzedaży kolejnej puli karnetów uprawniających do wstępu na mecze przy W25.

Jak tylko stosowne regulacje zostaną klubom eWinner 1. Ligi przedstawione, a tym samym otrzymają one pozwolenie na zapełnienie stadionów w określonej części, to pierwszeństwo wstępu mieć będą posiadacze karnetów. O starcie sprzedaży nowej, mocno ograniczonej puli, poinformujemy stosownym komunikatem za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji. Prosimy uważnie śledzić nasz profil na Facebooku oraz stronę internetową.

03 czerwca 2020 | 11:55

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *