Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Turniej Chrobrego z nową formułą i sponsorem tytularnym!

Już 28 września (piątek) odbędzie się jubileuszowa edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. W czwartek ogłoszono sponsora tytularnego tych zawodów. Znamy również nową formułę, jaka będzie obowiązywać podczas zmagań oraz pierwszego uczestnika.

Sponsorem tytularnym imprezy zostało Aforti Holding SA. Wobec tego tegoroczna odsłona rywalizacji o królewskie insygnia będzie nosić nazwę Aforti X Turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski. – Cieszymy się, że możemy podsumować pierwszy rok współpracy z GTM Startem Gniezno. Jest to rok pełen sukcesów, których do końca się nie spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy jednak, że klub jest dobrze zorganizowany. Tym turniejem chcielibyśmy podsumować ten sezon. Formuła zawodów będzie dość innowacyjna. Cieszymy się, że możemy się zaangażować. Pierwszy tysiąc kibiców, który przyjdzie 28 września na stadion, otrzyma od nas gadżety – powiedział Artur Babicz, specjalista ds. marketingu sportowego w Aforti Holding SA.

Turniej przybierze zupełnie nową formułę. Tym razem nie będzie miał charakteru stricte zmagań indywidualnych. Zawody rozpoczną się od dwudziestobiegowego czwórmeczu. – Zabrakło nam w tym roku jednej ważnej imprezy – Drużynowego Pucharu Świata. Dlatego też narodził się w mojej głowie taki pomysł, że, skoro chcemy mieć tutaj zawodników światowego formatu, to wystartują cztery drużyny. W składzie każdego zespołu będzie czterech zawodników plus rezerwowy. Rycerskie drużyny będą rywalizowały o tytuł najlepszej. Pierwsze trzy staną na podium – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Po części zespołowej, nastąpi miniturniej o charakterze indywidualnym. – W każdym biegu będziemy mieli po jednym zawodniku z danej drużyny. Będą oni zdobywać punkty zarówno indywidualnie, jak i dla swojego zespołu. Po rozegraniu dwudziestu wyścigów i wyłonieniu najlepszej drużyny, nastąpi rywalizacja indywidualna o koronę. Weźmie w niej udział ośmiu najlepszych zawodników pod względem zdobyczy punktowych. Będą rywalizować w dwóch półfinałach i finale. To będzie taki miniturniej o koronę Bolesława Chrobrego – podsumował Wojciechowski.

Pierwszym potwierdzonym uczestnikiem wrześniowego turnieju został Adrian Gała, zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno. Prezentację przed jubileuszową rywalizacją o królewskie insygnia zaplanowano na godzinę 19:00. Fani speedwaya powinni zarezerwować sobie czas i 28 września zjawić się przy Wrzesińskiej 25!

06 września 2018 | 12:26

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *