Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

W Gnieźnie mogą zostać rozdane medale mistrzostw Polski!

Niewykluczone, że w tym roku na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej 25 odbędzie się jeszcze jedna duża impreza. Chodzi o finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Działacze GTM Startu Gniezno zgłosili chęć organizacji tego wydarzenia. Teraz trzeba czekać na ruch centrali.

Z niecierpliwością czekamy na wyznaczenie terminu i miejsca finału. Nie ukrywam, że my także, jako Gniezno, zgłosiliśmy akces do organizacji tych zawodów. Mamy cichą nadzieję, że finał zostanie nam przyznany. Wtedy mielibyśmy jeszcze wielkie emocje, bo byłaby to walka o medale w kategorii juniorskiej w DMPJ. To, kto będzie gospodarzem imprezy, okaże się, przypuszczam, w najbliższych dniach. Liczę, że w finale powalczymy o sukces. Mocno wierzę w chłopaków! – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Przypomnijmy, że awans do finału DMPJ młodzieżowcy Aforti Startu Gniezno przypieczętowali podczas środowej XIV rundy rozgrywek na torze przy Wrzesińskiej 25. Wówczas odnotowali zwycięstwo. Przed sezonem nie brakowało osób, które nie wierzyły w to, że czerwono-czarnym juniorom uda się wjechać do finałowej potyczki o medale mistrzostw Polski.

Pamiętam konferencję prasową, która chyba odbyła się tuż przed sezonem. Wówczas mówiłem, że chcemy awansować do play-offów i, że jako drużyna młodzieżowa, chcemy awansować do finału, w którym wszystko może się wydarzyć. Wtedy były uśmiechy. Dziś z całą stanowczością mogę powiedzieć, że mamy drużynę juniorów, która śmiało może walczyć o medal. Oczywiście może nie jesteśmy w gronie największych faworytów, ale po tym, co chłopacy pokazali przez cały sezon i udowodnili w ostatniej rundzie, stwierdzam, że są w tej chwili w doskonałej formie i odpowiednio przygotowani – podkreślił Wojciechowski.

Jeżeli organizacja finału DMPJ zostałaby przyznana Gnieznu, to z pewnością byłby to spory handicap dla Aforti Startu. Kiedy tylko zostanie podana decyzja władz polskiego speedwaya ws. lokalizacji i terminu tego wydarzenia, przekażemy tę informację również i na naszym portalu.

Fot. Sonia Kaps

06 września 2018 | 12:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *