Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Warsztatowe rewolucje #2 – Norbert Krakowiak

Okres przygotowawczy wkracza w decydującą fazę. – To najintensywniejszy moment dla mnie – mówi nam Norbert Krakowiak w 2. odcinku cyklu „Warsztatowe Rewolucje”. 

Do startu sezonu i wyjazdu na tor pozostało niewiele czasu, więc i niewiele miejsca pozostaje na ostatnie przygotowania. By jednak się „nie zajechać” i złapać świeżość, trzeba zacząć odpuszczać walkę fizyczną na rzecz czegoś innego, lżejszego. Jak jednak zdradza „Krakus” mu nie przeszkadzają mocne obciążenia. – Ja lubię trenować mocno, kondycyjnie. Nie jestem typem, który mówi sobie „nie chce mi się dzisiaj”. Przepracowałem naprawdę solidnie zimę i tutaj nie ma sobie nic do zarzucenia. We wcześniejszej fazie miałem więcej treningów lecz mniej intensywne, natomiast teraz mam ich mniej, lecz są bardzo intensywne także na siłowni. Przygotowuję się według własnych schematów i to się sprawdza.

Jak zatem wygląda zaplecze sprzętowe? Tutaj również sporo się działo w ostatnich tygodniach i motocykle stoją już prawie gotowe. – Będę miał kompletne nowe 2 motocykle. Silniki zostawiam te co miałem, bo one nie są stare i są w świetnej kondycji, gdyż jazdy miałem mniej niż planowałem. W ubiegłym sezonie kupiłem dwie nowe jednostki i jeszcze dwie dołożyłem, więc będę miał w sumie 4 sztuki. 

dav

Krakowiak podobnie jak i pozostali żużlowcy z chęcią wskoczyłby na motocykl i pokręcił kółka. Jedynie pierwsze  dwa miesiące po zakończonym sezonie jak mówi – ma takie gdzie nie chce zerkać w stronę warsztatu i toru.

Zawsze miło się odpoczywa po samych rozgrywkach, ale teraz już faktycznie czuć głód jazdy. Ten głód można co prawda trochę „zdusić” treningami ogólnymi, ale tor to jest tor. Ciągnie do niego. 

Zawodnik cieszy się również, z pozyskania nowego sponsora strategicznego – firmy Aforti. Tym bardziej, że m.in dzięki niemu będą dobrze przygotowani sprzętowo do zawodów młodzieżowych. – Właśnie się dowiedziałem, że jest to firma która także sponsoruje Lecha Poznań, więc jestem podwójnie szczęśliwy, że i łaskawym okiem patrzy na nas jako juniorów. Początkowo co prawda zdziwiłem się jak zobaczyłem biało-niebieskie kevlary w których pojedziemy w zmaganiach o DMPJ, jednak rozumiem że są to barwy firmy Aforti i mi to nie przeszkadza.

Przypomnijmy, że nowy sponsor strategiczny Startu obiecał, że w przypadku wywalczenia tytułu MDMP podwoi wartość swojego wkładu finansowego w drużynę juniorów.

27 lutego 2018 | 08:35

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *