Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Warsztatowe Rewolucje #3 – Marcin Nowak

W 3. odsłonie „Warsztatowych Rewolucji” największa sensacja ubiegłego sezonu nie tylko w drużynie Startu, ale i całej 2.lidze. To Marcin Nowak, przesympatyczny zawodnik z Leszna, który usilnie pracuje by również na zapleczu Ekstraligi pokazać swoją wartość. Świetnie przepracowana zima plus nowy mechanik w boksie, mają dać ponownie dobre wyniki. I oby tylko trafił się taki silnik jak ten przed rokiem – mówi nam żużlowiec.

Gdy czytacie Państwo ten materiał zarówno Marcin Nowak, jak i (prawie) cały zwycięski team przebywa na zasłużonych (i obiecanych) wakacjach na Lanzarote. Choć ponoć urlopowania wcale nie ma za dużo, a pobyt na Wyspach Kanaryjskich można traktować jako część przygotowań do zbliżającego się sezonu.

Nowak o kondycję jest już spokojny, bo zimę przepracował solidnie. Jeszcze w styczniu zasuwał jak mówi ostro, by w ostatnich tygodniach zwolnić nieco obroty. – Zacząłem etap lżejszych ćwiczeń, by złapać swieżość przed sezonem. Uczęszczam na zajęcia crossfit, choć teraz są to ćwiczenia stabilizacyjne i gimnastyczne, a nie typowe cardio. Do tego dorzucam jeszcze bieganie dwa razy w tygodniu i to cały mój przepis, by wiosnę powitać w dobrym humorze. 

Intensywne przygotowania miały też dla Marcina jeden cel – chciał zrzucić parę zbędnych kilogramów, bo na motocyklu każdy detal się liczy, w tym waga zawodnika. – Czuję się świetnie, bo tak jak chciałem „zgubiłem” kilka kilogramów, więc mój cel został osiągnięty. To sobie założyłem przed startem przygotowań i z żelazną konsekwencją realizowałem krok po kroku. Dziś mogę powiedzieć – jestem gotowy do sezonu. Czy zatem gotowe do sezonu są również jego motocykle? Tutaj „zielonego światła” jeszcze nie ma, choć wszystko zmierza w dobrym kierunku. Na pewno będzie w czym wybierać, bo jego warsztat będzie solidnie wyposażony. – Mam już 3 motory prawie kompletnie złożone. Brakuje wprawdzie paru elementów i byłyby gotowe do odpalenia.  Co do silników to czeka na jazdę aż pięć sztuk, jeden treningowy i cztery, którymi będę „żonglował” w lidze.

Co ciekawe, przed rokiem Nowak miał wyjątkowe szczęście do sprzętu, bo większość sezonu przejeździł na … jednej jednostce (!) – Całą ligę przejechałem rzeczywiście na jednym silniku, który zrobił dla mnie Ryszard Kowalski. Zresztą mam go od 2016 roku, żeby było śmiesznie. Jestem niesamowicie z niego zadowolony i dlatego w tym roku, raz jeszcze złożyłem u niego zamówiłem. Oby znów trafił się podobny!

Prace przy sprzęcie żużlowiec Startu wykonuje wraz z mechanikiem Mateuszem Łukaszewskim (to były zawodnik Lubelskiego Węgla), z którym właśnie zaczął współpracę. Intensywnie zgłębia tajniki podzespołów dając sobie wolne tylko w weekendy. – Dzień w dzień przebywamy w warsztacie. Spotykamy się o 8.00 i kończymy około 13.00, później ja uciekam na trening ogólnorozwojowy. Dlaczego zatrudniłem nową osobę? Prawdę mówiąc do tej pory miałem bardziej kogoś kto ciągle się uczył tego fachu. Dodatkowo mocno kolidowało mu to ze szkołą, więc postanowiłem zatrudnić kogoś, kto poświęci się w całości pracom przy sprzęcie. Mateusza zatrudniłem na pełen etat i jestem jak na razie zadowolony. Silniki będę miał w tym roku ponownie od Ryszarda Kowalskiego oraz Kamila Kończykowskiego z Grudziądza. Przed rokiem byłem bardzo z nich zadowolony, a wiadomo jaką pewność siebie daje sprzęt na którym można polegać. 

Jak zdradził nam ponadto reprezentant Startu, wszystkie pieniądze, które otrzymał na przygotowanie do sezonu wydał co do grosza i dorzucił jeszcze trochę swoich. Spore zakupy są jednak podyktowane nie tylko rywalizacją w 1. lidze, ale też na szwedzkich torach, w ekipie Griparny Nyköping  (1.liga)

02 marca 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *