Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Wcześniej mi współczuli, teraz niech zazdroszczą

Podczas ostatniego wyjazdu do Rybnika, na mecz tamtejszego ROW-u z Car Gwarant Startem Gniezno, mój telefon aż grzał się od wiadomości. Znajomi współczuli mi, że pojechałem ładny kawałek drogi, by obejrzeć totalnie jednostronny pojedynek. Lanie w rundzie zasadniczej nie zniechęciło mnie jednak do ponownego wyjazdu na Górny Śląsk. 

I wybiorę się na tę wycieczkę z cichą nadzieją na wielkie żużlowe święto. A z tyłu głowy na pewno będzie się tliła myśl, że ekipa od cudów i spraw niemożliwych, dokona ultrasensacji. Jeżeli ten scenariusz by się ziścił, to pewnie tym razem telefon grzałby się z innego powodu. Zazdrościliby ci, którzy zwątpili i zostaną w domach. To by był piękny scenariusz. Telefon pewnie uzyskałby taką temperaturę, że w drodze powrotnej mógłbym sobie na nim usmażyć jajecznicę.

Ja wiem, doskonale wiem, że racjonalnych przesłanek, by wierzyć, że Start wygra w Rybniku, jest niewiele, by nie napisać – nie ma ich prawie wcale. Pamiętne 68:22 nie nastraja żadnym optymizmem. I pewnie już dużo osób uznało, że 9 września gnieźnianie zakończą sezon. Ale moment, moment…

„Utrzymanie – będzie dużym wyzwaniem” – oni to zrobili.
„Play-offy? Absolutnie niemożliwe” – oni to zrobili.
„Jurica Pavlic liderem? Dajcie spokój, będzie grzał ławę” – Chorwat fruwa i ma się doskonale.
„Adrian Gała krajowym liderem? Dajcie spokój, nadaje się co najwyżej na drugą ligę” – „Henioo” z dziesiątą średnią biegopunktową w Nice 1. Lidze Żużlowej.
„Skuteczna walka w Łodzi i Gdańsku? Niemożliwe. Drużyna własnego toru” – jak było, każdy wie.

I można by tak jeszcze trochę powymieniać. Szczerze życzyłbym wszystkim kibicom, żeby po niedzielnym meczu do tej listy można było dopisać „wygrana w Rybniku na wagę finału? Ultraniemożliwe” – a jednak się stało!

A do kibiców mam mały apel. Jeżeli macie możliwość jechać do Rybnika, to nie wątpcie i jedźcie. Byłem na wszystkich wyjazdach, poza Lublinem i Daugavpils, i zawsze pokazywaliście klasę. Wierzę, że tak będzie i tym razem. Kto wie, może wspólnie z naszymi zawodnikami wywalczycie awans do finału Nice 1. Ligi Żużlowej. Niemożliwe? Za rzeczy niemożliwe żużel kochamy najbardziej!

05 września 2018 | 08:40

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *