Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Wraca historyczna nazwa. Wielkie nazwiska przyjadą do Gniezna!

To już pewne. W tym roku zmagania o królewskie insygnia odbędą się pod historyczną nazwą turniej „O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski”. Nie będzie już żadnych dodatków, jak w poprzednim sezonie. Jubileuszowa edycja zawodów ma być imprezą, która dostarczy kibicom dużych emocji, a przyczynić się mają do tego zawodnicy z najwyższej półki!

Powrót do historycznej nazwy potwierdził nam dyrektor GTM Startu Gniezno, Piotr Mikołajczak. – Będzie to X edycja turnieju „O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski”. Tak się nazywa turniej. Taką nazwę ujęliśmy również we wniosku o dotację z miasta (która wyniosła 42 tys. zł – dop. red.) – powiedział.

Włodarz klubu z Wrzesińskiej przyznał również, że czynione są starania, by obsada zawodów była mocna. – Szykujemy silną obsadę, chcemy, żeby przyjechali do nas wszyscy królowie, którzy nadal ścigają się na żużlu. Pierwotnie ten turniej był planowany na drugiego kwietnia. Powiem szczerze, że mieliśmy już dograną obsadę. Warunki były ustalone. Niestety, inne kluby też zaczęły przygotowywać różne turnieje – mowa o Gorzowie Wielkopolskim i Rzeszowie. Wobec tego poodpadali nam tacy zawodnicy, jak chociażby Greg Hancock, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek czy Emil Sajfutdinow. Musieliśmy zatem przełożyć ten turniej na wrzesień – dodał.

Czy to oznacza, że wspomniany kwartet zawodników pojawi się w pierwszej stolicy Polski we wrześniu? – W tej chwili rozmowy zawiesiliśmy. Odłożyliśmy ten temat, bo zawodnicy dostali plany przygotowań i turniejów ze swoich klubów. Deklaracje, które nam złożyli wcześniej, podtrzymują. Jeżeli terminy pozwolą, to na pewno się u nas pojawią. Będziemy robić wszystko, by obsada była na światowym poziomie – podsumował Piotr Mikołajczak.

Grafika: Facebook

27 lutego 2018 | 19:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *