Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Wszyscy królowie zjadą do Gniezna?

Bardzo ciekawie zapowiada się jubileuszowa edycja turnieju „O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski”. Działacze GTM Startu Gniezno chcą, by do rywalizacji przystąpili wszyscy zdobywcy królewskich insygniów. Jeżeli udałoby się ich zaprosić do Grodu Lecha, to z pewnością byłaby to nie lada gratka dla sympatyków speedwaya.

Chodzi oczywiście o zawodników, którzy wciąż ścigają się na żużlu. Część z triumfatorów turnieju nawiązującego do historii zakończyła już kariery. Mowa o Rafale Dobruckim, Tomaszu Gollobie, a także Ryanie Sullivanie. Pozostali królowie – Greg Hancock, Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Patryk Dudek, Rafał Okoniewski i Oskar Fajfer teoretycznie mogliby wziąć udział w dziesiątej batalii o królewskie insygnia.

– Chcielibyśmy, aby w jubileuszowej edycji tego turnieju wystąpili wszyscy zdobywcy królewskiego trofeum. Oczywiście mam na myśli tych zawodników, którzy wciąż startują na żużlu. Myślę, że obsada będzie bardzo ciekawa – powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Niedawno w naszym mieście gościł Bartosz Zmarzlik. Wojciechowski wykorzystał tę okazję i zaprosił go do uczestnictwa w jubileuszowej edycji turnieju „O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski”. Do tego pomysłu przychylił się też prezydent Gniezna, Tomasz Budasz. – Osobiście zaprosiłem na ten turniej Bartosza Zmarzlika i wyraził on chęć przyjazdu do Gniezna. Oczywiście czekamy na terminarz rozgrywek. To jest teraz najważniejsze. Kiedy go poznamy, to będziemy mogli dobrać odpowiednią datę naszych zawodów – dodał przedstawiciel Startu.

Menadżer czerwono-czarnych uchylił również rąbka tajemnicy na temat możliwego terminu tej imprezy. – Jeżeli będziemy mogli zorganizować ten turniej na początku sezonu, to być może znajdziemy jakiś termin. Na razie optymalnym terminem wydaje się być 1 września. Być może to właśnie ta data będzie datą X edycji turnieju „O Koronę Bolesława Chrobrego” – podsumował.

FOT. TOMASZ KORDYS

11 grudnia 2017 | 22:22

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *