Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Wszystko jasne ws. ruchów kadrowych przed finałem

Start nie wypożyczy żadnego zawodnika na finałowy dwumecz ze Stalą Rzeszów. Powód dla którego tak będzie, podał przedstawiciel klubu.

Nie będzie już żadnych ruchów kadrowych w Gnieźnie przed najważniejszymi meczami w tym sezonie. Wątpliwości rozwiał sam klub, a powód jest prozaiczny – nie przewiduje tego regulamin. Jakiekolwiek transfery jak ustaliliśmy, można było dokonywać do 14.kolejki rundy zasadniczej i choć plotkowano o zatrudnieniu M.Pollestada, to dziś już wiemy, że było to wyssane z palca. – Oferta pojawiła się już kilka tygodni temu. Wtedy jednak, po konsultacjach z menadżerem Tomaszem Fajferem i prezesem Pawłem Siwińskim zgodnie uznaliśmy, że stawiamy na tych zawodników, których mamy w kadrze. Progres z meczu na mecz notował Casper Henriksson, ważne punkty zdobywał Josh Pickering.” – mówi R.Majewski. Dziś regulamin nie daje już możliwości pozyskania zawodnika na zasadzie wypożyczenia. “W meczu półfinałowym z Opolem mieliśmy dwa słabe punkty w zespole i musimy je wyeliminować, w konfrontacji z Rzeszowem na pomyłki nie będzie miejsca. Menadżer odbył już rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Pracujemy wspólnie, aby cały zespół był jak najlepiej przygotowany do tego ważnego dwumeczu – tłumaczy R.Majewski, dyrektor Startu.

Do dyspozycji będą więc wszyscy zawodnicy Startu, którzy mają zaplanowany solidny cykl treningowy. – Na przedmeczowym treningu obecni będą wszyscy krajowi seniorzy Ultrapur Startu – Hubert Łęgowik, Kacper Gomólski oraz Zbigniew Suchecki. Na czwartek przyjazd do Gniezna zapowiedzieli także Duńczycy Tim Sorensen i Jesper Knudsen oraz Szwed Casper Henriksson, dla którego ostatnie dni są bardzo udane – po dobrych występach w SGP2 w Vojens i meczu ligowym z Opolem Szwed wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza swojej ojczyzny. “Mobilizacja w drużynie jest bardzo duża, nikt nie zamierza odpuszczać. Wszyscy nasi zawodnicy zdają sobie sprawę z wagi tego dwumeczu i podchodzą poważnie do przygotowań – dodaje Majewski

Pierwsze spotkanie finałowe odbędzie się w sobotę 30 września. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14:00.

21 września 2023 | 13:36

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *